Zima se je poslovila in prišla je pomlad. Pozorni smo bili na spremembe, ki so se dogajale okoli nas: prvi znanilci pomladi, brstenje, cvetoče drevje, ptice in njihovo oglašanje… V tem času smo bili tudi v gledališču, si ogledali ovce in konje na Zgornjih Škofijah, se večkrat igrali na igrišču pri balinišču, obeležili dan otroške knjige, iskali velikonočna jajčka po igrišču, izvedli evakuacijo vrtca (vaja), si ogledali lutkovno igrano predstavo »Čebula« s starimi starši, bili na tradicionalni prireditvi »Koper praznuje z otroki«, se veliko gibali na prostem, imeli dan odprtih vrat našega vrtca s torto velikanko. Opazovali smo tudi poskuse s področja naravoslovja, ki jih je vodil učitelj Miran Bavčar.