V vrtcu se je odvil Mesec kulture, ki je otrokom prinesel številne nove izkušnje in spoznanja o pomenu kulture v našem življenju. Skozi različne dejavnosti so se otroci učili spoštovanja do kulturnih dogodkov in tradicij, razvijali so svojo ustvarjalnost ter se seznanjali z bogato kulturno dediščino. Poleg tega smo s tem doprinesli h krepitvi vezi s šolo, našim otrokom pa nekoliko zbližali šolsko okolje in tako olajšali sam prestop v šolske klopi.

Eden od poudarkov meseca kulture je bil prepoznavanje uradne slovenske himne ter navajanje na spoštovanje nacionalnih simbolov. Učili so se, kako jo primerno poslušati in se obnašati med njenim izvajanjem. Ogledali so si animacijo balade Povodni mož, pesnika Franceta Prešerna. Uživali so v ritmu izbranih besed in dramatičnosti dogajanja. Preko te pesmi so se otroci seznanili z bogato slovensko literaturo ter se naučili ceniti lepoto jezika in simboliko besedil. Aktivnosti v vrtcu so vključevale tudi glasbeno področje, kjer so otroci spoznavali različna glasbila s katerimi so se izkazali naši šolarji. Prav poseben poudarek pa je bil na trobilih, ki so jih predstavili profesorji Glasbene šole Koper. Z izjemno rahločutnostjo in odličnim izborom skladb, so s svojim koncertom otroke prevzeli in jim pričarali res enkratno vzdušje. Starejše skupine so se tudi same predstavile s skupnim nastopom, kjer so izražali svojo ustvarjalnost in se učili sodelovanja v skupini. Ta izkušnja je spodbudila njihovo samozavest ter razvijala občutek za medsebojno sodelovanje. Prav posebno doživetje za starejše otroke je bil izlet v Ankaran, ki so ga otroci izkoristili za druženje z vrstniki iz ankaranskega vrtca. Po krajšem skupnem kulturnem programu smo si ogledali vrtec in se skupaj odpravili po mostovžu nad slanim travnikom do Svete Katerine. Tam smo se poslovili, saj nas je že čakal avtobus.

Tudi mlajši so imeli priložnost obiskati šolske prostore in si ogledati kulturno prireditev šolarjev Vstopi, če si upaš sanjat. Mesec kulture smo zaokrožili z glasbeno plesnim nastopom dramskega krožka, ki je otroke navdušil.

Koordinatorica Sonja Ferfolja