V najmlajši skupini se je pojavila obolevnost z bokavirusom.

Kako ga prepoznati – Največ otrok se s človeškim bokavirusom okuži med prvim in drugim letom starosti. Najpogostejši klinični kazalci okužbe s človeškim bokavirusom so:

  • kašelj
  • težko dihanje
  • piskanje
  • nahod oziroma izcedek iz nosu.

Redkeje so prisotni povišana telesna temperatura, bruhanje in driska. Če opazite katerega od naštetih simptomov svetujemo, da otrokovega zdravnika opozorite tudi na možnost okužbe s človeškim bokavirusom. Ker gre za zelo nalezljivo bolezen, je pri omejevanju okužbe pomembna ustrezna higiena in razkuževanje rok. Dobro je tudi, da otrok pri sumu na okužbo, ki jo je povzročil človeški bokavirus, vsaj v akutni fazi bolezni izostane iz dnevnega varstva. Tako preprečimo nadaljnje širjenje virusa in morda hude poteke okužbe pri bolj ogroženih skupinah otrok.

 

BOKAVIRUS (več o virusu)

 

 

Pomočnica ravnateljice, Karmen Mekota                                                            Ravnateljica, Vlasta Urška Baraga