Jutro, 20. 9. 2023, ob 8.00 pred OŠ Oskarja Kovačiča Škofije. Predšolski otroci v spremstvu staršev, učenci in učitelji so v šolo prišli trajnostno (peš ali s šolskim prevozom).

 

20. 9. 2023 smo izpeljali množičen peš (trajnostni) prihod v šolo in pomembno zmanjšali število vozil v neposredni bližini šole in vrtca. Ob zmanjšanem številu vozil smo zagotovili varen peš prihod učenk, učencev in otrok v spremstvu staršev.

 

Organizacija množičnega peš prihoda v šolo je bila osrednja aktivnost, ki smo jo na OŠ Oskarja Kovačiča Škofije organizirali v Evropskem tednu mobilnosti.

 

Zahvaljujemo se staršem, ki ste prilagodili prihod (prišli peš) otrok v vrtec in šolo, staršem, ki ste nam pomagali z umirjanjem prometa na prehodih za pešce ter staršem, ki ste bili vključeni v aktivnost Pešbus. Za sodelovanje in podporo pri izvedbi aktivnosti se zahvaljujemo Društvu upokojencev Škofije, predsedniku društva g. Milanu Markočiču ter Policijski postaji Koper.

 

V želji, da množični peš (trajnostni) prihod postane naša vsakdanja praksa,

 

s spoštljivimi pozdravi,

 

 

                                                                                                                                  Eneja Baloh

                                                                                                                                  ravnateljica

                                                                                                                  OŠ Oskarja Kovačiča Škofije